Szkoła Podstawowa w Płóczkach Górnych

Płóczki Górne 58

Tel: 075 784-60-56

• Odwiedziło nas: 1952721

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W PŁÓCZKACH GÓRNYCH?

Nasza szkoła to szkoła nowoczesna, z przestronnymi, kolorowymi klasami przystosowanymi do zajęć z najmłodszymi uczniami. Wyposażona jest w liczne pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, komputerowy i sportowy. Ponadto w każdej sali znajduje się tablica interaktywna.

To szkoła bezpieczna, o przyjaznej atmosferze. Wszyscy się tu znamy, uczniowie są bardzo dobrze dopilnowani, począwszy od opieki w trakcie dojazdu, przerw, zajęć, posiłków i w drodze powrotnej.

Atutami szkoły, oprócz wysokiego poziomu kształcenia, są:

1. Wyjątkowe, bezpieczne usytuowanie, sprzyjające poznawaniu edukacji przyrodniczej w bezpośrednim kontakcie. Uczniowie mogą poznawać ekosystemy lasu, pola, łąki, jeziora w trakcie zajęć terenowych.
  2. Uczniowie klas 0 – III spożywają posiłki pod opieką nauczyciela - mleko, warzywa i owoce do drugiego śniadania
  3. Aktywne i  bezpieczne przerwy -  pod kontrolą nauczycieli dzieci bawią się, rysują, uczestniczą w zorganizowanych grach i zabawach w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze.
  4. Zajęcia świetlicowe o bogatej ofercie edukacyjnej
  5. „Odciążamy plecaki” – możliwość pozostawienia podręczników i przyborów plastycznych w szkole od klasy I do klasy VI.
  6. Kadra Pedagogiczna o szerokich kwalifikacjach i wysokich kompetencjach
  7. Nauka dwóch języków obcych -  angielskiego i niemieckiego.
  8. Mało liczne klasy, co wiąże się z doskonałą znajomością ucznia, jego zainteresowań, predyspozycji, jak również z szeroką indywidualizacją uczania.
  9. Każdy uczeń w naszej szkole ma możliwość zaistnieć w licznych konkursach oraz przedstawieniach szkolnych i pozaszkolnych. Swoje zainteresowania dzieci rozwijają na kołach zainteresowań , muzycznych, przedmiotowych, sportowych i tanecznych.
  10. Organizujemy wycieczki integracyjne, dydaktyczne, krajoznawczo-turystyczne, podczas których uczniowie pogłębiają wiedzę i zainteresowania.
  11. Uczestniczymy w wielu akcjach edukacyjnych i programach profilaktycznych.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą oferą na stronie lwówecki.info